Де знайти найкраще місце
Для малесеньких діток?
Знайте, є воно на світі –
Це «Калинка» – дитсадок!

Тут малеча підростає,
Пізнає прекрасний світ,
Край свій в пісні прославляє
І в майбутнє шле привіт.

Історія закладу – це півстоліття організації виховання підростаючого покоління, створення традицій, цікава давнина і реальність сьогодення. Її варто знати, нею можна захоплюватися, без неї немає майбуття.
Починалось усе в далекому 1966 році.

Гуртожиток для залізничників, що знаходився у центрі міста по вулиці Павлова, 4, був переобладнаний під дит’ясла-сад № 79 розрахований на 140 дітей. Територію скверу для відпочинку громадян, що був розташований біля гуртожитку, переобладнано під ігрові майданчики для малят.

18 серпня 1966 р. заклад гостинно відчинив двері для 6 груп: 1 ясельної, 1 цілодобової та 4 дошкільних. Вихованцями стали діти віком від 1,5 до 7 років. Садок заповнився дитячим сміхом і почав своє життя…

На той час колектив закладу складав 29 працівників. Першим завідувачем стала Бабій Валентина Максимівна. Управління дошкільним закладом здійснювалось Жмеринським відділком Південно-Західної залізниці. У 1971 році дит’ясла-сад очолила Щерба Марія Миколаївна, яка продовжувала створювати належні умови для перебування вихованців у садочку.

Значний внесок у розвиток закладу внесла Москальчук Любов Федорівна, яка призначена керівником у жовтні 1977 р. Вона постійно дбала про підвищення авторитету та створення іміджу садка.

Збільшення кількості вихованців вимагало додаткових приміщень. У 1984 році розпочато будівництво, а у квітні 1987 року введено в дію добудову, що дало змогу розмістити ще 4 групові кімнати, роздягальні, музичну залу, новий методичний кабінет.

Протягом 1992-93 р. у садочку було відкрито дві спеціалізованих групи для дітей з вадами мовлення віком від 5 до 7 років.
У 2001 році всі залізничні дошкільні заклади були прийняті у комунальну власність міської ради та підпорядковані відділу освіти. Відбулася реорганізація дошкільних закладів та шкіл у «Загальноосвітній навчально-виховний комплекс «Школа-дитячий садок» (ЗНВК).

Дошкільний заклад № 79 об’єднали в єдиний комплекс – ЗНВК №2. Дошкільну роботу у комплексі очолила Романцова І.В. У 2003 р. в зв’язку з автономізацією дошкільних закладів дитячий садок було від’єднано від школи та перейменовано на ДНЗ №2. Дитячий садок стає одним з найкращих у місті.

З 2007 по 2016 рік колектив очолювала Савченко Оксана Валеріївна. Колектив дошкільного закладу працював творчо, ініціативно, впевнено, сумлінно, аби жилося малечі у ньому цікаво і весело.

З травня 2016 року дошкільний заклад знову очолила Романцова І.В. – досвідчений, творчий педагог, сучасний керівник. Це людина, якій притаманна принциповість, об’єктивність, висока вимогливість до себе, компетентність. Інна Володимирівна, сприяє впровадженню інноваційних технологій, нових підходів до навчання та виховання дошкільників, продовжує традиції дошкільного закладу, набуті протягом багатьох років.

У жовтні 2016 року наш дошкільний заклад відзначив 50-річний ювілей. За роки свого існування він змінював свій статус, керівників, педагогічний склад.

На сьогодні у ДНЗ №2 «Калинка» функціонують 2 групи раннього віку, 6 дошкільних груп та 2 корекційні групи – логопедичні.

Дошкільний заклад повністю укомплектований педагогічним та технічним персоналом, має належну матеріально-методичну базу. Вихователі самостійно обирають та застосовують методику виховання і навчання дітей.

Сьогодні дружний, творчий, згуртований колектив однодумців – 27 педагогічних працівника та 25 працівників обслуговуючого персоналу. Їм притаманні висока відповідальність, толерантність, педагогічна майстерність, творчість, ініціатива, здатність до нестандартних дій, закоханість у свою справу.

Головне завдання колективу – створити сучасний дошкільний освітній заклад, який відповідав би вимогам часу, виховати високоморальну, інтелектуальну особистість.

Крокуючи в ногу з часом, колектив впроваджує в практику роботи новітні педагогічні технології . З кожним роком дитячий садок стає ще більш затишним та привітним, як для дітей, так і для працівників.

Двері нашого дошкільного закладу завжди відкриті для малюків міста! Безумовно, за 50 років садочок змінився: він став кращим, модернізованішим, сучаснішим. Та материнська любов, якою огорнуті наші діти, продовжує робити свою справу.

Ми завжди готові для співпраці та здійснення добрих справ!